Kalendář akcí

Žáci Rodiče Učitelé Ostatní

Ze školní fotogalerie

sd_park_12

mesto ltm

MAP Ltm

FRAUS - partnerská škola

Naše škola oslavila již 30 let spolupráce se švýcarskou školou v Alpnachu

I v letošním školním roce jsme byli nesmírně poctěni návštěvou žáků a jejich skvělých učitelů ze švýcarské školy v Alpnachu. Svých přátel ze Švýcarska si velmi vážíme a jsme vděčni, že jsme letos měli tu čest se nejen opět setkat, ale i společně oslavit neuvěřitelných třicet let společného partnerství. ...foto k článku

Při této spolupráci mají žáci naší školy možnost hostit jeden týden ve své rodině švýcarského žáka a následující rok odjet za ním a užít si tak pobyt plný nezapomenutelných zážitků. Žáci si v Alpnachu mohou prohlédnout školu, navštívit úžasná místa, jako např. Luzern, Grindelwald či horu Pilatus s nejstrmější zubačkou na světě. Mají možnost plavit se lodí po Vierwaldstättském jezeře, pozorovat různou faunu a flóru místní oblasti a hlavně seznámit se s životem a kuchyní svých švýcarských hostitelů. A hlavně navázat přátelství, často i na celý život, za což jsme všichni nesmírně vděčni! Tato skvělá příležitost dává žákům možnost poznávat nové země a kultury, rozvíjet jazykové dovednosti a zároveň učí porozumění a toleranci k odlišnostem, což jsou klíčové hodnoty v dnešní společnosti.

Letošní švýcarský tým čítal celkem 39 žáků a 9 pedagogů, kteří projevili zájem navštívit naše město a blízké okolí. Mnoho učitelů zavítalo do České republiky opakovaně a zářným příkladem je pan učitel Otti Küng, který se pobytů účastní již od roku 1994, neboť sám tento projekt inicioval. Obdivujeme jeho energii, lásku a píli, se kterou každou výměnu prožívá. Velmi si vážíme i ostatních švýcarských kolegů, kteří s námi na plánování a realizaci těchto výměnných pobytů spolupracují. Tato spolupráce přináší jak obohacení výuky, tak i sdílení pedagogických zkušeností.

Program pro naše švýcarské hosty byl opět velmi nabitý. Nechyběla tradiční návštěva Prahy, Malé pevnosti a Muzea ghetta v Terezíně, příjemná byla odpolední procházka rozkvetlou přírodou na hrad Helfenburk. Středeční výlet na Milešovku a hrad Sukoslav prověřil fyzickou kondici všech. Čtvrtek strávili žáci v přírodě, ve stínu Tiských stěn a Sněžníku. V podvečer se konala zahradní slavnost, při které jsme všichni společně oslavili naše třicetileté výročí a nechyběl ani slavnostní dort. Poslední den strávili švýcarští žáci ve škole. Připojili se k výuce a zúčastnili se mnoha netradičních sportovních disciplín, které si náramně užili.

Dojemné loučení se ani letos neobešlo bez slz, což je známkou toho, že děti tento projekt baví a že se těší, až svého nového kamaráda budou moci znovu vidět.
Třicetileté trvání výměnných pobytů mezi švýcarským Alpnachem a českými Litoměřicemi představuje vzácný příklad přátelství napříč hranicemi a pevně věříme, že tato skvělá tradice bude pokračovat i v dalších desetiletích.

 

Facebook - školní profil Youtube - školní kanál RSS kanál - novinky

Kontakt

Základní škola Litoměřice
U Stadionu 4
41201 Litoměřice

 

tel. (škola): 416 574 920-1
tel. (ŠD): 416 574 926
fax: 416 574 943
reditel@ustadionu.cz
Datová schránka: my7dk7a

 

IČO: 46773401 příspěvková organizace
zřizovatel: Město Litoměřice


Odkaz na mapu

Žákovské konto - vstup

akce e-penezenka

ePeněženka

Pokud máte problémy s načítáním žákovského konta z ePeněženky – návod ZDE

Partnership

Naše škola spolupracuje s několika zahraničními školami.

partnerská škola Heinrich Nonbibra Schule 
partnerská škola Schule Alpnach 
partnerská škola Barchando

Vítejte ... Welcome ... Willkommen

  • Jsme základní školou nabízející výuku anglického a německého jazyka rodilým mluvčím již od 1.třídy
  • Žáci školy každoročně absolvují výměnné pobyty u našich partnerských škol
  • Žákům 6.tříd nabízíme rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů
  • V mezinárodním průzkumu úrovně vzdělávání TIMSS jsme se mezi školami ČR umístili na 4.místě
  • Zapojujeme se do projektů financovaných z EU (Erasmus+, ...)
  • Vzděláváme i mimořádně nadané žáky ve spolupráci s PPP
  • Žákům s diagnostikovanými poruchami (dyslexie, dysgrafie, vady řeči ...) pomůže dyslekticko-ambulantní poradna a logopedická péče při naší škole
  • Žáci se mohou realizovat v široké nabídce zájmových útvarů

Kde nás najdete - mapa

Copyright © 2024 Základní škola U Stadionu 4 v Litoměřicíh. Všechna práva vyhrazena.